اعتماد‌به‌نفس و صبر و استقامت

رابطه اعتماد‌به‌نفس با صبور بودن و مقاومت کردن

رابطه اعتمادبه‌نفس با صبور بودن و مقاومت کردن

هرچقدر بتوانیم صبرمان را بالاتر ببریم بیشتر میتوانیم به خود اعتماد کنیم و قدرت بیشتری را درون خود حس میکنیم. هر شخصی در دنیا با مشکلات عجیب و غریب مختلفی روبرو است که اگر به عدل خداوند باور داشته باشیم متوجه خواهیم شد که این مشکلات برای همه انسان های روی زمین یکسان است و چیزی که در این دنیا باعث تفاوت اصلی میان خوشبخت بودن یا نبودن انسان ها شده همین صبور بودن یا نبودن در مقابل مشکلات پیش آمده است.

 

مقاومت

اگر هر شخصی بتواند مقابل مسئله خاص خودش مقاومت کند و صبور باشد قطعا نتایج شگفت انگیزی را بدست خواهد آورد. درباره رنج هایمان با هیچ کسی دردودل نکنیم و نق نزنیم زیرا  برای افزایش صبر و مقاومت در خود باید ایمان خود را بالا ببریم صبر یکی از مهمترین مسائلیست که باید در زندگی بیشتر به آن توجه کنیم گاهی صبور بودن در برابر بعضی مسائل سخت است اما اگر ایمان داشته باشیم که حرکت جهان به سوی خوب بودن است و در نهایت همه چیز به نفع ما تمام میشود میتوانیم صبر بیشتری از خود به خرج دهیم. مشکلات و مسائل این دنیا فانی هستند و هیچ درد یا مشکل ابدی در این دنیا وجود ندارد. پس نباید از خود کم طاقتی نشان دهیم یا در مقابل مسائل سر تعظیم فرود آوریم. اگر مانند ایوب پیامبر صبر کنیم در آخر به وصال آنچه دوست داریم خواهیم رسید، ایوب در زمان صبرش چه زانوی غم بغل میکرد چه ناراحتی به خود راه نمیداد یکسان بود چون این گذر زمان است که در صبور بودن نتیجه میدهد نه ناراحت یا شاد بودن ما در برخورد با مسائل پیش آمده .

 

نقش اعتماد‌به‌نفس و گام‌های اجرایی

افرادی که اعتماد‌به‌نفس خوبی ندارند در برخورد با کوچک ترین مسئله دشوار از خود ضعف نشان میدهند و خود را میبازند. مهمترین قدم برای صبور شدن مثبت نگری است. همین که بدانیم همه چیز بالاخره درست میشود کافی است. گام بعدی استقامت است مانند یک درخت که در برابر تند بادها مقاومت میکند و ریشه هایش روز به روز قوی تر میگردد در برابر مسائل پیش آمده بیشتر مقاومت کنیم. دنیا هرچه ضربه محکم تری به ما زد ما سر سخت تر از اون ضربه خواهیم شد. شاید گفتن مسائل به این شکل مقداری آرمانی باشد و بسیار تا کنون از این حرف ها شنیده باشید اجازه دهید با یک مثال مسئله صبر را  موشکافانه تر بررسی کنیم.

 

نمونه واقعی صبر و استقامت

تا کنون بین دوستان و آشنایان خود افرادی را دیده اید که زحمت و سختی ورزش های سنگین بدنسازی را به جان میخرند و از سختی آن ناراحت نمیشوند و اصلا زجر نمیکشند؟؟ میدانید دلیل چیست؟
این افراد به این درک رسیده اند و میدانند نتیجه ای که این صبر و تمرینات درد آور برایشان به بار می آورد ارزش زحمتش را خواهد داشت زیرا هم سلامتی آن ها تضمین میشود و هم به تناسب اندام خوبی میرسند و تمام رنج تمرینات برایشان لذت بخش میشود و از لحظه لحظه تمرینات سخت خود لذت میبرند و حس خوبی خواهند داشت.

 

بجای فرار از رنج مقاومت خود را افزایش دهید. باید انگیزه های قوی تری را در خود ایجاد کنید و  بهتر است زندگی نامه افرادی را بخوانید که با زجرهای بیشتر شما صبر بالاتری داشتند و به درجه خوشبختی بیشتری از زندگی رسیدند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *