با فرار کردن از خودت چیزی تعییز نمیکنه!

با فرار کردن از خودت هیچ چیز درست نمیشه!

یک اعتراف!

باید اعتراف کنم که  مدتی از خود فراری بودم به طوری که حتی از دیده شدن در آینه هم میترسیدم اما روزی متوجه شدم در کنج اتاقم مانند یک مرده متحرک هستم  و زندگی ام هر روز تکرار روز گذشته است در روبروی خود دو راه بیشتر نمیدیدم یا اینکه خود را همانطور که هستم بپذیرم و به سمت زندگی مورد علاقه ام حرکت کنم یا اینکه به همین منوال ادامه دهم و هرگز زندگی را به معنای واقعی تجربه نکنم و نهایت در روز و ساعتی خاص از زندگی خلاص شده بلکه در دنیای دیگر زندگی بهتری داشته باشم.

 

انتخاب کن؟

باید سعی کنیم راه اول را انتخاب کنیم، انتخاب راه اول به راحتی و آسانی انتخاب راه دوم نیست، باید شجاعت به خرج داد باید از ترسی عبور کرد که سال ها همنشین تنهایی های ما در کنج اتاقمان شده است. اما هر طوری که هست باید به خودمان ایمان بیاوریم باید روزی با خود صلح کنیم و خود را همانطور که هستیم با همین چهره و با همین اندام دوست داشته باشیم.

 

فرار نکن تو ترسناک نیستی!

از چیزی که هستیم فرار نکنیم آن را بپذیریم ما هم به اندازه سایرین انسان خوبی هستیم. از امروز سعی کنیم ذره ای با خود مهربان تر باشیم خود را از چنگال قربانی شدن نجات دهیم مهم نیست که در این مدت با خود چه کرده ایم و زمان زیادی را از دست داده یا نداده ایم، کافیست همین امروز را زندگی کنیم. اجازه ندهیم قربانی بودن تمام هدف و دست آورد یک عمر زندگیمان شود. سال ها در عزا و ماتم خود ننشینیم زیرا با عزا گرفتن برای خود هیچ چیز تغییر نمیکند. برای روز هایی که از دست داده ایم سوگواری نکنیم هیچ لحظه ای جذاب تر از اکنون نیست که در حال از دست دادن دوباره آنیم.

 

توقع را کم کنیم

از خود بیش از حد توقع نداشته باشیم تا دچار دلزدگی شویم همین طور که هستیم کافیست. اگر دیگران ما را نمیپسندند مهم نیست، مهم این است که به پوچی اجازه تسخیر روح بزرگمان را ندهیم. هر شخصی تنها مسئول احساسات خودش هست، اینکه دیگران از ما خوششان می آید یا نه یا چه احساسی نسبت به ما دارند به خودشان مربوط است.

حتی لازم نیست نقش بازی کنیم گاهی تنها باید خودمان باشیم اما از کنج اتاقمان بیرون بیاییم طلع لو خورشید زندگی، مجدد بر صورتمان میتابد و به ما گرمایی دوباره میبخشد.

گرمایی از جنس دوباره زیستن.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *