عدم استفاده درست از اطلاعات-

بارکشی اطلاعات و تاثیرش در نابودی اعتماد به نفس

بارکشی اطلاعات و تاثیرش در نابودی اعتماد به نفس

 

سلام دوست خوبم هر روز میبینیم افراد زیادی رو که کتاب های زیادی از افراد مختلف میخونن، سمینارهای متنوعی رو شرکت میکنند و در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در گروه ها و کانال های زیادی با موضوعات مختلفی عضو هستند و هر روز هم به تعداد این منابع اطلاعاتی افزوده میشه.

 

توفف کردن

اما مدت زیادی نمیگذره که از این حجم اطلاعاتی وسیع و گسترده خسته میشن و دیگه کلا همه چیز رو رها میکنند و میگن تمام اطلاعات دریافت شده بی ارزشه و هیچ تاثیری در زندگی اونا نداره و همین باعث میشه که برای همیشه از جمع آوری اطلاعات و افزایش آگاهیشون و بالابردن میزان قوای ذهنیشون کنار بکشن و ذهنشون را برای همیشه به حال خودش رها کنند. و همین مسئله باعث میشه اعتماد به نفس چنین افرادی به شدت کاهش پیدا کنه .

 

دور باطل

 بعضی از این افراد هم به جای عمل به اطلاعاتشون و خسته شدن از اون مسایل شروع میکنن و به دنبال معجون راحت تری و خوشمزه تری میگردن به امید اینکه زودتر و سریع تر با روشی بهتر به پیشرفت برسن. مدام از شاخه ای به شاخه دیگه میپرن مدام اطلاعات جدید را وراد مغزشون میکنن که دیگه حتی مغز هم فرصت تجزیه و تحلیل اون اطلاعات رو نخواهد داشت و نمیتونه زمانی برای برنامه ریزی و بکار گیری اون اطلاعات برای انسان در نظر بگیره. و در نتیجه این روش هم  بر روی اعتماد به نفس چنین افرادی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 

قانون رهایی

شاید خود ما هم هر روز دچار هر یک از این جالات در زندگی خود باشیم و برای رها شدن از چنین وضعیت هایی و رشد اعتماد به نفسمون باید بتونیم از یک قانون بسیار کاربردی به خوبی استفاده کنیم. که این قانون میتونه سایر قوانین کائنات را در زیر مجموعه خودش قرار بده و هر لحظه اعتماد به نفس مارو به طرز شگفت انگیزی افزایش بده. با به کار گیری این قانون ما با رشد مرکب میتونیم به بزرگتورین پیشرفت های زندگیمون دست پیدا کنیم.

 

سادگی

شاید در نگاه اول این قانون برامون بسیار ساده و پیش پا افتاده باشه اما اگر میخواهیم در گرداب اطلاعات یا در جنگال تاریک گمراهی سرگردان نشیم، باید از همین روش ساده استفاده کنیم که شاید خودمون هم از اون اطلاع داشته باشیم اما تا کنون فرصت نکردیدم به طور دقیق اون رو به کار بگیریم.

اون قانون چیزی نیست جز این که اگر به چیزی علاقه داریم اگه واقعا چیزی رو میخوایم دیگه سراغ مسپله دیگه ای نریم و تمام تمرکزمون رو روی همون مسئله بزاریم و دیگه

«ولش نکنیم و بیخیالش نشیم»

 

چقدر اهداف بوده که اگه ما ذره ای بیشتر ادامه میدادیم بهشون دست پیدا میکردیم؟
چه فرصت هایی وجود داشته که اگه دیرتر تسلیم میشدیم تاثیرات شگفت انگیزی در زندگیتون به وجود میاورده؟

به این سوالات فکر کنیم.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *