power_within

قدرت درونت رو کشف کن

رابطه قدرت درون و اعتماد‌به‌نفس چیست؟

تمرکز اکثر افراد با اعتماد‌به‌نفس بالا به جای ظاهر و جسم خود روی درون و قدرتمند ساختن درون خودشان است مثلا اگر مدل لباس پوشیدن افرادی مانند بیل گیتس، ریچارد برانسون یا وارن بافت و استیو جابز که جز افراد بسیار با اعتماد‌به‌نفس بالا بودند را مشاهده کنید متوجه می‌شوید که معمولا از لباس های ساده استفاده می‌کردند و می‌کنند و خبری از کت و شلوارهای مارک و برند یا هیکل ورزشکارانه نیست یا چهرهای جذاب و گیرا زیرا این افراد به این مسئله پی برده‌اند که قدرت اصلی یک انسان در درون او نهفته شده است و ظاهر  یک انسان به نسبت درون او تاثیری چندانی در میزان رشد و پیشرفت او ندارد. افزایش اعتماد‌به‌نفس رابطه مستقیم با افزایش قدرت درونی هر فرد دارد هرچه بتوانیم اعتماد به نفس خود را بالاتر ببریم و تحت تاثیر نظرات دیگران درباره ظاهرمان قرار نگیریم از درون قدرتمند تر خواهیم شد…

 

بیماری ها و مشکلات ظاهری چگونه باعث غافل شدن از قدرت های درونی میشوند؟

حتی افراد دیگری مانند استیو هاوکینگ که یکی از شناخته شده ترین افراد در زمینه علم فیزیک و کیهان شناسی دنیاست دچار مشکلات حافظه ای بود و دچار فلج عمومی شده است و یا بتهون با اینکه ناشنوا بود اما یکی از بزرگترین آهنگسازان تاریخ است به نظر من این افراد نشانه های خداوند بر روی زمین هستند تا به ما نشان دهند که مشکلات و بیماری های ظاهری که در زندگی هر شخصی به گونه های مختلف وجود دارند نه تنها باعث عقب ماندگی آن فرد نمیشود بلکه میتوانند مانند سکوی پرتابی باعث رشد و پیشرفتش شوند. چیزی که برای داشتن یک اعتمادبه‌نفس واقعی مورد نیاز است این است که از درون خود را باور داشته باشیم زیرا تا زمانی که خود را باور نداشته باشیم هیچ کسی ما را در دنیا باور نخواهد کرد. تا زمانی که خودمان به خود ارزش ندهیم هیچکس به ما ارزش نخواهد داد.
اگر به جای توجه بیش از حد به ظاهر و شکل و قیافه خود در پی پیدا کردن استعداد ها و قدرت های درونی خود باشیم یقینا بسیار پیشرفت خواهیم کرد.

 

دوران مدرسه را یادتان هست؟

در مدرسه افرادی بودند که بسیار به تیپ و مدل قیافه خود اهمیت میدادند و انقدر درگیری ظواهر خود میشدند که فراموش میکردند که درون یک انسان در بلند مدت بسیار مهم تر از ظاهرش است که بعد چندین سال و گذر از جوانی برای انسان عادی میگردد همین توجه بیش از حد بود که باعث ضربه زدن به درس آن ها شد و آن ها را از داشتن آینده مناسب تری که میتوانست به استقبالشان برود بازداشت. این افراد به قدری به ظاهر بیرونیشان مغرور شده بودند که نه تنها از درون خود غافل بودند بلکه  افراد درس خوان را نیز مسخره میکردند افرادی که بیشتر مطالعه میکردند افرادی بودند که بیشتر روی درون خودشان سرمایه گزاری میکردند، اما طولی نگذشت که همین افراد مسخره کننده بدلیل کار نکردن بر روی قدرت های درونی شان کارمندان همان افرادی که مورد تمسخرشان قرار میدادند، شدند.

 

آیا دیگر به ظاهرمان اهمیتی ندهیم؟

ما داشتن ظاهر خوب  و مناسب را نهی نمیکنیم بلکه مسئله اصلی این است که شما هر چقدر که به ظاهر بیرونی خود اهمیت میدهید باید ده برابر بیشتر به درون خودتان و قدرت های درونیتان بها دهید مثالی که بیان کردم تنها یک نمونه از هزاران موردی بود که نشان میدهد اهمیت قدرت درون بسیار بالاتر از ظاهر شماست.
ظاهر خوب میتواند تقویت کننده اعتماد‌به‌نفس شما باشد اما توجه بیش از حد به ظاهر و حسرت ظاهر دیگران را خوردن باعث میشود از درونتان و قدرت هایی بی نظیری که دارید و میتوانید آن ها را در دنیا به عرصه ظهور بگزارید غافل شوید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *