راز زندگی ثروتمندان

چه رازی در پشت پرده زندگی ثروتمندان است؟

 

چه چیزی باعث تفاوت فقرا و ثروتمندان شده است؟

رازی که در همه‌جا هست اما از چشم همه پنهان‌شده است چیست؟

 

امروز به رازی اشاره می‌کنیم که تقریباً در تمام کتب علما فلاسفه و حتی کتاب‌های آسمانی  نوشته‌شده است رازی که هرلحظه در زندگی میلیاردها انسان در حال رخ دادن است اما اغلب انسان‌ها بی‌تفاوت نسبت به آن راز در حال گذر از آن هستند . رازی که باید ساعت‌ها ما را به فکر فروببرد

این راز حتی در تصویر بالا هم مشاهده می‌شود

گاهی فکر می‌کنیم که هرکسی که ثروت بالایی دارد ثروتمند است اما این‌طور نیست تنها این راز است که تفاوت ثروتمندان واقعی و کسانی که فکر می‌کنند ثروتمند هستند رو متمایز می‌سازد

به تصویر سمت راست نگاهی بی اندازیم شاید هرروز در زندگی‌مان شخصی که با دارای اش چنین برخوردی می‌کند را به شکل‌های گوناگون دیده باشیم شاید اگر ازلحاظ دارایی یک فرد ثروتمند هم بود بازهم فقط مدل ماشین تغییر می‌کرد و جای سمند یک مازراتی قرار داده می‌شد اما این شخص بازهم جز ثروتمندان واقعی نبود اما در عکس سمت چپ می‌بینیم که یک فرد ثروتمند روی ماشینی به قیمت بسیار بالا بدون کوچک‌ترین نگران و ترس  از اینکه الآن ماشینم خط میفتِ الآن ماشینم خراب میشِ و … ایستاده .

 

تفاوت دقیقاً در همین مسئله ساده است :

یک ثروتمند واقعی هرگز نگران از دست دادن ثروتش نیست ، هرگز ناراحت نیست اگر ثروتم رو از دست بدم به زندگی سختی دچار میشم یک ثروتمند واقعی هرگز نمی‌ترسد.

جواب تفاوت ثروتمندان واقعی و فقرا تنها در درک یک موضوع اساسیِ که در پیج  اینیستگرام ما با عکس‌هایی از سایر پست‌ها متمایز شده و آن یک کلمه است ایمان و باور به ((فراوانی ))

اگر تنها همین یک اصل رو بپذیریم هرگز فکر نمیکنیم که پول و ثروت کم است و تنها در اختیار عده ی کمی قرار دارد ، هرگز از دست دادن دارایی هامون برایمان زجرآور نخواهد بود هرگز نمی‌ترسیم که به دیگران کمک کنیم  و آرامش وجودمان رو فرامی‌گیرد افراد فقیر تنها به‌وفور نعمت‌های خداوند ایمان ندارند فکر می‌کنند اگر چیزی رو از دست بدهند هرگز دیگِ به دستش نمی‌آورند یا تلاش زیادی باید براش انجام بدن گاهی فکر می‌کنیم که باید پدر پولدار داشت اما افراد زیادی رو دیدم که به دلیل عدم درک درست فراوانی و همین قانون به‌جای رشد کردن با ثروت پدر به‌وسیله همان ثروت مانند چاقویی تنها به خود صدمه زده‌اند .

اگر بازهم فکر می‌کنید این قانون قدرتمندترین قانون جهان نیست به مطالب زیر توجه کنید که ببینید تمام مسائلی که ما را از ثروتمند شدن بازداشته‌اند جز فریبی برای ما نیست.

 

تمام این‌ها جز فریب ما انسان‌ها نیست :

الشیطان یعدکم الفقر و یأمرکم بالفحشاء  ((قرآن کریم))
شیطان کسی است که به شما وعده فقر می‌دهد و امر می‌کند شمارا به فحشاء

خداوند همواره برای ما فراوانی و ثروت می‌خواهد :

وجدک عائلاً فاغنی ((قرآن کریم))
خداوند تو را فقیر یافت، سپس توانگر نمود.

 

در روایت دیگری از پیامبر(ص) آمده است که:

کفر و فقر مادی، یکسان هستند و می‌بایست از هر دو گریخت: «اللهم انی اعوذ بک من الکفر و الفقر، فقال رجل: أیعدلان؟ قال: نعم»؛ خدایا من از فقر و کفر به تو پناه می‌برم. مردی گفت: آیا فقر و کفر یکسان هستند؟ فرمود: آری. (محمد محمدی ری‌شهری، میزان الحکمه، ج ۳، ص ۲۴۳۸)

 

امام علی (ع) دراین‌باره می‌فرماید:

«از بخیل در شگفتم! به‌سوی فقری می‌شتابد که از آن می‌گریزد و سرمایه‌ای را از دست می‌دهد که برای آن تلاش می‌کند. در دنیا چون فقیران و تهیدستان زندگی می‌کند؛ اما در آخرت چون سرمایه‌داران محاکمه می‌شود.»(حکمت ۱۲۳)

 

4 پاسخ ها
 1. نیلوفر
  نیلوفر می گوید:

  درود به شما و سایت بسیار خوبتون ضمن تشکر خواستم یگم
  من تمامیه این گفته هارو قبول دارم فقط کافیه با دید مثبت و از اون مهمتر ایمان قلبی به جان لایتناهی جلو بری خواهی دید زندگیت درگون میشه دقیقا کاری که من دارم انجام میدم و صرف چند ماه دارم اثرات مثبت و میبینم

  پاسخ
  • admin
   admin می گوید:

   سلام به شما دوست خوبم . دقیقا حرفتون درسته و باید با ایمان کامل به سمت مسایل بریم تا اونا به راحتی در زندگیمون نمود پیدا کنند

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *